google-site-verification=lE4tNH6_yC5_uD7CtV0IriWKuzLmqVRb4bbvV1OMwnw AW-784754287
  • Pet-Ture

Köpekleriniz İçin Ev İçinde Alanlar Yaratırken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Köpekler evcil hayvanların içinde en sadık ve dost canlısı olanlardır. Köpekler için evde ona özel hazırlanmış alanlar aidiyet duygusunu ve sahiplenme hissiyatını arttıracaktır.

Köpekler sahiplerine her zaman daha yakın olmak isterler. Bu yüzden yatacakları alanı sahiplerine yakın yerlere konumlandırmak onlar için daha samimi bir ortam yaratacaktır. Her canlı gibi köpeklerinde bazı kişilik özellikleri vardır. Yapılan araştırmalarda her köpeğin ev içinde belli bir alanda daha çok vakit geçirdiği görülüyor. Bazı köpekler kapıya yakın yerlerde uyumak isterken bazıları da daha sakin yerlerde uyumayı tercih edebilir. Evini ya da yatağını vakit geçirmeyi sevdiği alanları göz önünde bulundurarak konumlandırmak evinizi onlar için daha yaşanılır hale getirecektir.


Köpeğinize alacağınız ev ya da yatak için, köpeğinizin cinsine uygun ölçülerde, kolay temizlenebilen, yıkanabilir minderli olmasına dikkat etmelisiniz. Yatağın çok yumuşak ya da çok sert olmaması gerekir. Tekerlekli bir yatak alternatifi kolaylıkla istenen alana taşınmasını kolaylaştıracaktır. İster küçük ister büyük köpeğiniz olsun evinizde onların koşabileceği, rahatça oyun oynayabileceği boş alanlar açmanızda fayda vardır.

Temiz ve havalandırılmış bir alanda bakılmalı ve etrafta yemesi, yutması durumunda hasar bırakacak maddeler olmamalıdır. Ayrıca köpekleriniz yaşam alanında mum, oda spreyi, kimyasal madde, deterjan gibi tehlikeli maddeler olmamalıdır. Değer verdiğiniz çanta ve ayakkabılarınızı da köpeklerin alanından uzak tutmalısınız:) Köpeklerimiz ilk başlarda bir bebek gibi olabilirler zamanla evin düzenine ayak uydurmayı ve birlikte yaşamayı öğrenecektir.


8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
İLETİŞİM

Ofis:            Akat Mahallesi Zeytinoğlu Cad.

                    No:4  Arzu 2 Apt. D:35 

                    Beşiktaş / İSTANBUL​

E-posta:      info@pet-ture.com

GSM:          +90 530 896 4373

Telefon:     +90 212 352 8866

SOSYAL MEDYA
  • Facebook
  • Pinterest
  • Instagram

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik, bunların düzenlenmesi, revizyonu ve kısmi / tam kullanımı ile mülkiyet hakları Irmak Seküçoğlu ve Ece Baç'a aittir.